Fotonávod – Ako nainštalovať woocommerce?

Sending
User Review
5 (1 vote)

Obsah

Woocommerce nie je len obyčajný plugin, ktorý stačí nainštalovať, poklikať pár vecí a je to. Woocommerce komunikuje s mnohými ďalšími pluginmi ako napríklad platobné brány, faktúry, produktové filtre, účtovníctvo a ďalšie…

S tým, že čo všetko treba nastaviť je každému jasné, že práca začína samotnou inštaláciou a nekončí, neodoberá problém, ale ďalšie pridáva. Našťastie od verzie 2.4 poskytuje sprievodcu inštaláciou, ktorý Vás prevedie prvotnými krokmi. Avšak prvý krok bude ešte pred inštaláciou Woocommerce, v samotnom nastavení wordpressu je dobré si nastaviť jazyk v ktorom bude inštalácia prebiehať, takže pokiaľ chcete mať súbory a inštaláciu v slovenčine, prepnite na slovenskú verziu.

Následne si nainštalujte a aktivujte plugin. Niektoré témy nepodporujú woocommerce a v tom prípade si budete musieť tému upraviť alebo zvoliť inú.

Sprievodca inštaláciou

V prvom kroku sa spýta stránka na Vašu adresu, aby vedela stránky nastaviť dane a prispôsobiť ďalšie otázky Vašej legislatíve. Pokiaľ tieto údaje nemáte, alebo ich neviete, môžete ukončiť sprievodcu inštaláciou a hocikedy ho spustiť.

V druhom kroku sa spýta na tovar ktorý plánujete predávať, môžete si vybrať aj z viacerých kategórií, takže pokiaľ plánujete e-shop so všetkým môžete označiť aj všetky kategórie.

Woocomerce už vie odkiaľ ste, čo chcete predávať a potrebuje vedieť aký typ produktov to je, aby ste vedeli nastaviť aj dopravné možnosti, prípadne váhu, rozmery a charakter produktu.

Pýta sa aj na možnosti predplatného, momentálne nemusíte žiadnu platbu realizovať a ani zvoliť tieto možnosti, po inštalácií ich viete kedykoľvek pridať.

V tomto kroku sa Vás e-shop spýta, že koľko produktov plánujete mať v e-shope a ponúkne Vám nainštalovať pluginy, ktoré zatiaľ nepotrebujete a tak isto ich dokážete doinštalovať neskôr.

Nakoniec sa Vás spýta na výber témy, tieto témy sú priamo od spoločnosti automattic, ktorá je aj vydavateľom pluginu woocommerce. Pokiaľ ste sa rozhodli pre Woocommerce väčšinou už máte nejaké predpripravené témy, alebo práve téma Vás dostala k WordPressu.

Chyták na záver

Po sknčení sa tešíte na Váš nový e-shop a príde správa z ktorej sa ťažko dostanete, chcete pridať Jetpack do Woocommerce? Rozhodne radím neprídávať, stránku strašne spomaľuje napriek tomu, že dokáže obrázky optimalizovať. Takže radím poďakovať a odmietnuť.

Dokončili ste najzákladnejšie nastavenie Woocommerce a pokračuje sa ďalej na podrobné nastavovania ako aj vyššie spomínaných daní. Tieto všetky si kategórie si prejdeme spoločne v ďalších článkoch.

Záver

Prešli sme si tým najjednoduchším z Woocommerce a k Vášmu e-shopu Vás delí už len pár minút nastavovania,ktoré si spoločne prejdeme v ďalších častiach.

Leave a Reply