Ako zálohovať wordpress – All in one wp migration 6.77 – Kreapoint verzia

Sending
User Review
5 (1 vote)

Obsah

Plugin All-in-one WP migration má viac ako 3 milióny aktívnych inštalácií a väčšinou v bezplatnej verzií, avšak stalo sa Vám, že ste potrebovali nahrať späť predchádzajúcu verziu?

Tu nastáva problém väčšina wordpressových stránok má viac ako 150mb. Niekedy sú to Gigabajty, ktoré treba zálohovať. Na to ako jednoducho sa tvorí záloha o to ťažšie sa vracia späť. Rozšírenie tohto pluginu na neobmedzené nahrávanie stojí 69$. Takže týmto návodom Vám ušetrím 69 dolárov.

Tvorba zálohy v All in one WP migration

Záloha v plugine sa tvorí veľmi ľahko, samotný plugin nás neotravuje žiadnymi prekážkami či reklamami. Jednoducho z menu vyberieme export site a export do súboru. Bohužiaľ ostatné exporty sú opäť spoplatnené. Záloha ostáva ja vo FTP, kde zaberá miesto, preto pokiaľ ste zaznamenali hranicu úložiska, určite siahnite po odstránení starých záloh.

Nahrávanie zálohy

Ako poslednú sekciu v plugine vidíme backups (zálohy). Pomocou nich vieme vrátiť stránku do predchádzajúcej verzie. Pri nahrávaní si vyberieme zálohu, ktorú chceme vrátiť a stlačíme tlačidlo restore (obnova).

Všetko vyzerá krásne až do fázy kliknutia na obnovu, plugin nás upozorní, že obnova je platená funcia „features“, ktorá stojí tých spomínaných 69 dolárov. Stránka má nejakú chybu a ešte môj zálohovací plugin chce po mne peniaze? To by bola asi drahá záloha. Ako Vám viem ušetriť tých 69$?

Špeciálna Kreapoint verzia

Nech už máte akúkoľvek verziu pluginu All-in-one WP migration, stačí ísť do sekcie pluginy, pridať nový, nahrať plugin a nahráte tam môj zip súbor. Pokiaľ máte starý plugin na stránke jednoducho kliknete na možnosť aktualizovať plugin. Tento súbor je určite bezpečný a nehrozí Vám počas procesu obnovy žiadne nebezpečenstvo. Avšak hneď po aktualizácia odporúčam opäť plugin aktualizovať.

Teraz stačí už len potvrdiť inštaláciu a od wordpressu 5.5 dokážete krásne plugin aktualizovať bez jeho mazania.

Teraz stačí ísť späť do ponuku pluginu a vidíte tam možnosť nahrávania až do niekoľko tisíc terabajtov, ktoré by pravdepodobne stačili aj Netflixu.

Dosť bolo rečí, teraz by to chcelo sa s vami podeliť o tento plugin. Takže tu prikladám link na All-in-one WP migration 6.77 – Kreapoint verzia, nech Vám slúži.

Leave a Reply